Eğitim Kadromuz

Volkan Işık (Kurucu)

11 Eylül 1967 İstanbul doğumlu. Otomobillere olan ilgisi onu genç yaşlarda Ralli sporu ile tanıştırdı. 1989 yılında motorsporları kariyerine ilk adımını attı. Bu spora olan tutkusu ve kabiliyeti, katıldığı Türkiye, Avrupa ve Dünya Ralli şampiyonalarının pek çok yarışında başarı olarak ona geri döndü. Dünya Ralli Şampiyonasında puan alan ilk Türk ralli pilotu oldu.

2003 senesinden itibaren, yoğun yarış temposunda bile, bilgi, düşünce ve deneyimlerini, ralli sevenlere Volkan Işık'la ralliye ilk adım, ikinci adım seminerleri ile aktarmaya başladı. 2006 senesinde sporcu yönünden farklı, doğru, bilinçli otomobil sürüş ve otomobil kültürünü öğretmeyi hedefleyen Volkan Işık Akademi'yi kurdu.

Yarış lastiği geliştirme projesinde Türk mühendislerle çalışmaktadır. Bunun yanında Türkiye'nin ilk özgün yarış otomobili Volkicar'ın ve yeni nesil yarış ruhu V1 Challenge'ın yaratıcısıdır.

Ünal Tezel (Genel Koordinatör)

4 Mayıs 1976 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İngilizce iktisat bölümünden mezun olduktan sonra Işık Üniversitesinde MBA yaptı.

Uzun yıllar ulusal ve uluslararası çeşitli şirketlerde finans ve pazarlama görevlerinde yöneticilik yaptı. Otomobil merakı sayesinde motorsporlarına ilgi duyarak 2003 yılında co-pilot olarak yarışmaya başladı.

Birçok pilot ile co-pilot luk tecrübesi yaşayan Ünal şu anda Burak Çukurova ile Türkiye Ralli Şampiyonasında yarışıyor. 2007 yılından itibaren Volkan Işık ın eğitimlerinde eğitmenlik görevini de üstlenmiştir.

Murat İbrahimoğlu (Koordinatör)

26.04.1972 İstanbul doğumlu.Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde öğrenim gördü.

1989 yılında Volkan Işık ile biraraya geldiğinde bu spora sevdası başladı.

Apeks Motorsport,Team 47 ve Deltasport’ta yurtiçi,yurtdışı birçok organizasyonda görevlerde bulundu.

2016 yılı başından itibaren Volkan Işık Akademi’de koordinatörlüğe devam ediyor.

Ali Murat Pekdemir (Eğitim Sorumlusu)

29 Temmuz 1987 Bodrum doğumlu. Muğla Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği okudu.

2004 yılında ‘’Fiat Rally’’ e giderek motorsporları ile tanıştı.

Annesinin telkinleri ile ‘’Ralliye İlk Adım’’ seminerlerine katıldı,

Volkan Işık Akademi’yle yolları kesişti ve otomobil sporuna adım attı.

Türkiye Ralli Şampiyonasında birçok yarışta start aldı

2011 Yılında Türkiye Ralli Şampiyonasında Sınıf N2 de Türkiye Birincisi oldu.

Çeşitli eğitimler, road showlar ve organizasyonlarda aktif olarak görev aldı.

Akademi’de eğitim sorumlusu olarak çalışmaya devam ediyor.

Alişan Özkan (Eğitmen)

Üstü branda ile örtülü otomobillerin markalarını söyleme başladığında 5 yaşındaydı; 10 yaşında ise direksiyona geçti... Ehliyet almak için 8 yıl boyunca geri sayım yaptı ve 19'unda Türkiye'nin ilk otomobil dergisi Car & Men'de test pilotu olarak göreve başladı.

Sırasıyla Car & Men, CAR (Test pilotu, editör), Auto Vision (Yayın Koordinatörü, test pilotu) ve Autocar (Yazı İşleri Müdürü, test pilotu) gibi otomobil dergilerinde 10 yıldan uzun bir süre çalıştı. Renç Koçibey Ralli Eğitim Semineri, Volkan Işık ile Ralliye İlk Adım gibi birçok farklı sürüş eğitimine katıldı.

Yarış hayatına 2008 yılında Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası ile başlayan Alişan Özkan, ilk yarışında 42 araç arasında Genel Klasman 8'inciliğini elde etti. Daha sonraki yıllarda çeşitli ulusal rallilerde öncü araç olarak görev aldı ve 2010 yılından itibaren Volkan Işık ile birlikte eğitimlerde yer almaya başladı.

Serhat Öztemir (Eğitmen)

29 Ağustos 1982 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği mezunu olan Serhat, otomobil kullanımına olan merakı onu 13 yaşında Türkiye Karting Şampiyonasına başlamasıyla pekişti.

Daha sonra otomobil hakimiyetini ralliler ile geliştirmeyi hedefleyen Serhat, Türkiye Ralli Şampiyonasında birçok başarıya imza attı.

2008 yılında Lassa Rally Team pilotu olarak İstanbul Şampiyonu oldu. 2005 yılından itibaren Volkan Işık ile birlikte eğitimlerde görev almaktadır.