Haberler

Volkan Işık Sürüş Teknikleri Eskişehir'de birincilik kürsüsünde.

 

Dünya Ralli Şampiyonası'nda puan alan ve Avrupa'da ralli kazanan tek Türk sporcu olan Volkan Işık ayrıca iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibidir. Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla bugün takım direktörlüğü görevleri üstlenmekte, yönettiği takımları şampiyon yapmakta, yarış lastikleri ve otomobilleri geliştirmekte, özgün yarış otomobilleri tasarlamaktadır. Doğru otomobil kullanımını her şeyin üzerinde tutan Volkan Işık, Volkan Işık Akademi çatısı altında bugüne kadar 2000'i aşkın öğrenciyle sürüş incelik ve becerilerini paylaşmıştır.

Volkan Işık Sürüş Teknikleri Eskişehir'de birincilik kürsüsünde.
Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından 18 – 19 Eylül tarihlerinde organize edilen Eskişehir'in ilk ralli organizasyonu, yarışmacılar ve Eskişehirli sporseverlerin büyük ilgisine sahne olarak başarıyla tamamlandı.

Eskişehir Ralli ile Tanıştı.
Türkiye ekonomisine katkısıyla en önemli şehirlerin başında gelen Eskişehir, tarihinde ilk kez bir ralliye ev sahipliği yaptı. Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından organize edilen ve sembolik startı 18 Eylül Cumartesi günü saat 18:00'de Espark Alışveriş Merkezi'nden verilen Eskişehir Rallisi, 19 Eylül Pazar günü saat 16:00'da start aldığı noktada, Espark Alışveriş Merkezi'nde sona erdi. 
Servis alanı ve kapalı parkın Espark Alışveriş Merkezi'nde yer aldığı yarışta start alan 48 ekip, Eskişehir'in kuzeyindeki Bozdağlar'da çevresindeki üç farklı özel etabı iki kez geçerek, 58.8 km'si özel etap olmak üzere toplamda 172.7 km yol kat edip, ralliyi tamamlamak için mücadele etti.

Volkan Işık Sürüş Teknikleri 3 Pilot ile Yer Aldı.
Türkiye'de motorsporlarına yeni isimler kazandırmayı hedefleyen ve bu hedefine emin adımlarla devam eden Volkan Işık Sürüş Teknikleri, ralli eğitimlerine katılan pilotlarını, Eskişehir Rallisi ile yarıştırmaya devam etti. 
Ayşegül Bacak, Burcu Çilingir Ürkmez, Tezcan Dalfidan, Eskişehir Rallisi'nde Volkan Işık Sürüş Teknikleri çatısı altında yarışma fırsatı bulan isimler oldu. 19 Eylül Pazar günü koşulan yarışta N2 sınıfı, 14 otomobille yarışın en fazla katılıma sahip sınıfı oldu.

Tezcan Dalfidan İlk Yarışında Birinci Oldu.
Volkan Işık ile Ralliye İlk Adım ve İkinci Adım seminerlerine katılan Tezcan Dalfidan ve co-pilotu Eda Özer katıldıkları ilk yarışta N2 sınıfında birincilik kupasını kazanarak rallinin sürpriz ekibi oldu. 
Ayşegül Bacak ve Altan Atik ikilisi ise ilk özel etapta yaşadıkları mekanik arıza nedeniyle yarışa erken veda etmek durumunda kaldı. Bursa'dan ralliye katılan Burcu Çilingir Ürkmez ve co-pilotu Hale Kantürk Şen ise üçüncü etapta yaşadıkları şansızlık nedeniyle yarışı tamamlayamadı.

Detaylı bilgi için 
0 555 832 01 01