Haberler

İstanbul'da mutlu son

 

Dünya Ralli Şampiyonası'nda puan alan ve Avrupa'da ralli kazanan tek Türk sporcu olan Volkan Işık ayrıca iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibidir. Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla bugün takım direktörlüğü görevleri üstlenmekte, yönettiği takımları şampiyon yapmakta, yarış lastikleri ve otomobilleri geliştirmekte, özgün yarış otomobilleri tasarlamaktadır. Doğru otomobil kullanımını her şeyin üzerinde tutan Volkan Işık, Volkan Işık Akademi çatısı altında bugüne kadar 2000'i aşkın öğrenciyle sürüş incelik ve becerilerini paylaşmıştır.

İstanbul'da mutlu son
İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen İstanbul Ralli Şampiyonası'nda Volkan Işık'ın öğrencileri çarpıcı sonuçlara imza attı.

İstanbul Ralli Şampiyonası'nın son yarışı olması nedeniyle büyük bir çekişmeye ve rekabet sahne olması beklenen yarışın servis alanı ve kapalı parkı Viaport Alışveriş Merkezi'nde yer aldı. Yarışa katılan 53 ekip, 25 Aralık Cumartesi günü saat 16:00'da VIA/PORT alışveriş merkezinin içindeki Gençlik Meydanı'nda kalabalık bir seyirci topluluğu önünde verilen sembolik start ile ralliye başladı. Pazar günü biri 14,90 km diğeri 8,10 km olmak üzere iki zorlu orman etabını geçen yarışmacılar, aynı zamanda VIA/PORT'un içinde organize edilen süper seyirci etabında yarış severlere güzel görüntüler verdi.

Son yarışta da 4 pilot start aldı
Volkan Işık Sürüş Teknikleri, ralli eğitimlerine katılan pilotlarını, İstanbul Rallisi'nin 3. yarışında da desteklemeye devam etti. 
Ayşegül Bacak, Eytan Halfon, Kaya Tepe ve Tezcan Dalfidan, İstanbul Ralli Şampiyonası'nın 3. yarışında Volkan Işık Sürüş Teknikleri çatısı altında yarışan isimler oldu. 26 Aralık Pazar günü koşulan yarışta şampiyonanın birincilerinin belli olacak olmasından dolayı heyecan ve rekabet en üst noktadaydı.

Tezcan Dalfidan N2 sınıfında şampiyona birincisi oldu
Volkan Işık ile Ralliye İlk Adım ve İkinci Adım seminerlerine katılan ve ilk iki yarış sonucunda kendi sınıfı olan Grup N Sınıf 2'de lider olan Tezcan Dalfidan ve co-pilotu Eda Özer şampiyonanın üçüncü yarışında da N2 sınıfında podyumda yer alarak, sınıflarında yarışın ikincisi ve İstanbul Ralli Şampiyonası Grup N Sınıf 2 birincisi oldu.

Ödül Töreni 2011 Ocak ayı içinde olacak
Ayşegül Bacak yarışa katıldığı yeni co-pilot'u Çağdaş Yaltı ile birlikte iyi bir uyum sağlayarak Bayanlar Klasmanı'nda ikinci oldu. Mersin'den ralliye katılan Kaya Tepe ve Volkan Uçaker ile katıldıkları 3. yarışta da ralli parkurlarına ısınmaya ve tecrübe kazanmaya devam ettiler. İkili kendi sınıflarında 5. oldu. Yarışa Murat 131 ile katılan Eytan Halfon ve Volkan Bacak ikilisi aldıkları zaman cezası nedeniyle yarıştıkları Grup H Sınıf 10'da ikinci olurken, izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.
2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası'nın ödül töreni 2011 Ocak ayı içinde gerçekleşecek. Yarışla ilgili bilgi ve detaylı sonuçlarahttp://www.isok.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 
0 555 832 01 01