Haberler

Volkan Işık Akademi'nin öğrencileri Bozhane Tırmanma Yarışı'nda podyuma çıktı

Volkan Işık Akademi'nin öğrencileri Bozhane Tırmanma Yarışı'nda podyuma çıktı
Türkiye Tırmanma Şampiyonası, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından 15 Mayıs'ta organize edilen Bozhane Tırmanma Yarışı ile devam etti.

Bozhane'de 16 kayıt vardı
Türkiye Tırmanma Şampiyonası heycanın tüm hızıyla devam ettiği İSOK Bozhane Tırmanma Yarışı, sıcak bir havada gerçekleşti. Bozhane'nin 6,50 km'lik efsanevi parkurunda yapılan yarışa 16 pilot kayıt yaptırdı. Yapılan idari ve teknik kontrollerin ardından 15 otomobilin start aldığı yarışı 12 otomobil tamamlayabildi.

Volkan Işık Akademi pilotları Kategori 1'de mücadele ettiler
Türkiye'de motorsporlarına yeni isimler kazandırmayı hedefleyen Volkan Işık Akademi, ralli eğitimlerine katılan pilotlarını, Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nda yarıştırmaya devam etti. Ümit Can Özdemir ve Yıldıray Demircioğlu , Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın 2. ayağı olan İSOK Bozhane Tırmanma Yarışı'nda Volkan Işık Akademi çatısı altında yarışma fırsatı bulan isimler oldular. 15 Mayıs Pazar günü organize edilen yarışta Kategori 1'de podyum da yer alan Volkan Işık Sürüş Teknikleri pilotları, kategorilerinde 1. ve 3. sırayı elde ederek başarılı bir yarış çıkarmış oldular.

Ümit Can Özdemir ilk yarışında birinci oldu
Kategori 1'de yarışa İstanbul'dan katılan ve katıldığı ilk yarışında birincilik kupasını kazanan genç pilot Ümit Can Özdemir, motorsporları kariyerine güzel bir başlangıç yapmış oldu. Kategori 1'de yarışa katıan bir diğer isim Yıldıray Demircioğlu ise göstermiş olduğu yüksek performans ve göze hoş gelen stiliyle izleyenlerin ilgi odağı oldu. 2. çıkışta yaşadığı şansızlık nedeniyle podyumun son basamağında yarışı bitirdi.

Volkan Işık Akademi öğrencileri yarış programlarına Türkiye Otokros Şampiyonası'nın 2. ayağı olan, 21 -22 Mayıs tarihlerinde Kocaeli'de organize edilecek Kosder Kartepe Otokros Yarışı ile devam edecekler.

Detaylı bilgi için 
0555 832 01 01
0212 641 20 40