Haberler

İstanbul'un Son Efendisi Yine Volkan Işık Akademi'den

İstanbul'un Son Efendisi Yine Volkan Işık Akademi'den
İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen İstanbul Ralli Kupası’nın sahibi Volkan Işık Akademi eğitmenlerinden Osman Tüter ve co-pilot Burak Akçay ikilisi oldu. 2008 yılından sonra "İstanbul’un Efendisi" ünvanını tekrar elde eden Volkan Işık Akademi eğitmenleri, ikinci kez bu haklı gururu yaşadı.

İstanbul'un Efendisi Osman Tüter
Kural gereği bu yılki adı "İstanbul Ralli Kupası" olarak değiştirilen İstanbul Ralli Şampiyonası’nın son ayağı 24-25 Aralık tarihlerinde koşuldu. Kıran kırana bir mücadeleye sahne olan yarış, Pendik VIA/PORT Gençlik Meydanı’nda verilen startla başladı. İstanbul Ralli Kupası’nın ilk ayağında koşulan Cumhuriyet ve Riva parkurlarının iki kez tersine geçilmesiyle tamamlanan etap, Volkan Işık Akademi eğitmenlerinden Osman Tüter ve co-pilotu Burak Akçay’ın galibiyetiyle sonuçlandı. 2008 yılında Serhat Öztemir’in o zamanki adıyla İstanbul Ralli Şampiyonası birinciliğinin ardından, Volkan Işık Akademi Osman Tüter’in bu başarısıyla ikinci kez "İstanbul Efendisi" ünvanını almaya hak kazandı.

Yiğit Timur Palio ile Genel Klasman Sekizincisi Oldu
Üç ayak üzerinden gerçekleşen İstanbul Ralli Kupası’nın ilk ayağı 3-4 Aralık tarihlerinde düzenlenmiş ve ilk yarışın galibi yine Osman Tüter olmuştu. Kupanın 17-18 Aralık’taki ikinci ayağında ise bu kez birinciliği, ilk yarışı ikinci bitiren Hakkı Ağaoğlu kazanmış, Osman Tüter yarışı ikinci olarak tamamlamıştı. Son yarış öncesi genel klasmanda 37’şer puanla liderliği paylaşan Osman Tüter ve Hakkı Ağaoğlu’nun bu çekişmeli mücadelesi İstanbul Ralli Kupası’nda heyecanın son ayağa kadar taşınmasını sağladı. 

Volkan Işık Akademi’nin genç pilotlarından Yiğit Timur ise kategori 9’u galibiyetle tamamlayarak genel klasmanda da 8’inci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Detaylı bilgi için 
0555 832 01 01
0212 641 20 40