Haberler

V2 Challenge Heyecanı Başlıyor

V2 Challenge Heyecanı Başlıyor
Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı V1 Challenge’ın sezonu tamamlamasının ardından, isteyen herkesin yarışabileceği V2 Challenge başlıyor. Volkicar’ı kullanmak isteyen pilotların ve yarışmaya yeni başlayan pilot adaylarının katılabileceği V2 Challenge’ın ilkayağı 18 – 19 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenecek. 

Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen ve gerçek bir yarış otomobili olarak doğan Volkicar ile gerçekleştirilenve toplam yedi ayaktan oluşan V1 Challenge ilk sezonunun tamamlanmasının ardından motorsporlarında yepyeni bir sayfa daha açılıyor. V2 Challenge mücadelesi başlıyor.

Autodrom Pisti’nde düzenlenecek V2 Challenge’ın ilk yarışı 18-19 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak ve sırasıyla 3-4 Mart ve 17-18 Mart tarihlerinde Marmara Bölgesi’nden seçilecek pistlerde koşulacak V2 Challenge,yarışmak isteyen herkese açık.

İsteyen herkes katılacak
Otomobil ve spor kültürünü biraraya getirerek motorsporlarının Türkiye’de tabana yayılmasını destekleyen V2 Challenge, motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor. Lassa’nın co-sponsorluğunda düzenlenlenecek yarışlar Volkan Işık Akademi tarafından organize ediliyor.

V2 Challenge’ın birincisini 3 yarıştan toplanacak puanlar belirleyecek. Her yarışta, birinci 9, ikinci 6, üçüncü 4, dördüncü 3, beşinci 2, altıncı 1 puan alacak. 3 yarış sonunda en fazla puanı toplayan pilot V2 Challenge 2012’nin ilk birincisi olacak. Puan eşitliği durumunda en çok birincilik, eşitlik bozulmazsa en çok ikincilik kazanan pilot birinci olarak ilan edilecek.

Detaylı bilgi için 
0555 832 01 01
0212 641 20 40